• SZUKAJ

Odżelaziacze i Odmanganiacze EcoWater

Żelazo i mangan w wodzie są przyczyną rdzawych plam i osadów, oraz  pogorszenia smaku wody,związki te  tworzą przyjazne środowisko do namnażania się mikroorganizmów, bakterii, dodatkowo powodują zarastanie instalacji wodnej osadami tlenków. Następstwem tego pojawia się zabarwienie i zmętnienie. Kwaśna woda jest silnie korozyjna, a towarzyszący temu zapach siarkowodoru, bardzo uciążliwy i wyczuwalny nawet przy niewielkich stężeniach.
Filtr odżelaziający ETF AIV    to urządzenie, które napowietrza wodę przy wykorzystaniu specjalnie opracowanego aspiratora. Dzięki napowietrzeniu, rozpuszczone w wodzie żelazo i mangan oraz związki siarki są utleniane, a następnie usuwane przez złoże. Podczas regeneracji, wszystkie zaabsorbowane przez złoże związki, są wypłukiwane z niego do kanalizacji. Następnie urządzenie ponownie napełniane jest powietrzem. Filtr działabez wykorzystania uciążliwych, hałaśliwych sprężarek, a do regeneracji nie jest wykorzystywany żaden środek chemiczny, tylko sama woda.
Filtry odżelaziające ETF IF i PF   są produkowane bez złóż filtracyjnych. W zależności od problemu, z jakimi boryka się nabywca, dobieramy odpowiednie złoże, tak by klient był pełni usatysfakcjonowany. W zależności od rodzaju, złoża te mogą być regenerowane roztworem nadmanganianu potasu, lub tylko wodą. Każdy rodzaj odżelaziacza marki EcoWater, montuje się na głównym wejściu wody zimnej do budynku. Do instalacji tychże urządzeń wystarcza punkt wejścia wody do budynku, gniazdo elektryczne, oraz odpływ wody do kanalizacji.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.